Godziny otwarcia Muzeum 15 sierpnia 2014 roku

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 sierpnia 2014 roku Muzeum Historii Miasta Przemyśla będzie otwarte dla zwiedzających w godzinach od 11.00 do 15.00. Ostatnie wejście na ekspozycje będzie możliwe najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem oddziału.

Co pszczoła robi w Muzeum? - nowe warsztaty w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Co pszczoła robi w Muzeum?

Przemyska Sroka - nowy spektakl teatru lalek Pozytywka

Plakat Przemyska SrokaSroka Przemyska spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Lalki Pozytywka. Kukiełki, którym głosu użyczają pracownicy MNZP w Przemyślu opowiedzą o ginących zawodach takich jak: kowal, bednarz, tkacz, wikliniarz, bartnik. Zapraszamy do odwiedzenia warsztatów rzemieślniczych i na zajęcia praktyczne w trakcie których uczestnicy warsztatów mogą wypróbować przygotowanie włókna z pokrzyw na prawdziwej międlicy, utkać kilim na krosnach lub wykonać plecionkę z papierowej „wikliny”.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Obecność opiekuna (nauczyciela) podczas warsztatów jest obowiązkowa.

Grupa nie powinna przekraczać 30 osób. Odpłatność za udział w lekcji wynosi 4 zł od osoby.

PIĘKNO PRZYWRÓCONE 3

15 grudnia 2013 roku o godzinie 15.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno przywrócone 3”. Na wystawie, zaaranżowanej w wielkiej izbie, znajdą się muzealia, których piękno zostało przywrócone w wyniku konserwacji. Fundusze na konserwację Muzeum pozyskało z programu operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z dotacji Marszałka Województwa Podkarpackiego. W tym roku udało się zakonserwować bardzo różnorodne muzealia. Z mebli: łóżko z herbem Sapiehów i intarsjowaną holenderską sekreterę; aż jedenaście obrazów: sześć portretów królewskich, dwa portrety dam oraz trzy obrazy religijne. Pozostałe to znajdujący się w zbiorach muzealnej biblioteki inkunabuł i rękopis, marmurowa rzeźba przedstawiająca Dionizosa oraz kilkadziesiąt sztuk pięknie dekorowanej ceramiki huculskiej. Po wystawie czasowej wszystkie obiekty znajdą się na ekspozycjach stałych.

Podczas wernisażu pracownicy Muzeum zaprezentują gościom poszczególne eksponaty i opowiedzą o ich historii oraz zagadnieniach związanych z ich konserwacją.

przed konserwacją po konserwacji 

Orlęta Przemyskie w walce o wolną i niepodległą Polskę

uczestnicy walk

W dniu 8 listopada, w przededniu 95. rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla oddziale Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się otwarcie wystawy poświęconej pamięci uczniów – młodym bohaterom walk w obronie Przemyśla w roku 1918.

Zobacz galerię fotografii z wernisażu.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia oddziału

poniedziałek nieczynne
wtorek 10.30 - 17.30
środa 10.30 - 17.30
czwartek 10.00 - 15.00*
piątek 10.30 - 17.30
sobota 9.00 - 16.00
niedziela 11.00 - 15.00

 

*wstęp bezpłatny (pobierana jest tylko opłata za obuwie ochronne - 1 zł)

 

Ceny biletów:
ulgowy: 4 zł,
normalny: 8 zł.

Dla grup turystycznych:
dodatkowo opłata
za przewodnika: 20 zł.

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Ośrodek KARTA

Pieniądz Lokalny

Akcja promocyjna