Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aleksy Iutin - Mój Lwów

Aleksy Ituin - Mój LwówDyrektor Muzeum Narodwego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz oraz Jacek Szwic zapraszają wernisaż wystawy fotografii Aleksego Iutina pod tytułem "Mój Lwów".

Wydarzenie odbędzie się dnia 28 marca 2017 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla - Oddziale Muzeum Narodwoego Ziemi Przemyskiej, Rynek 9.

Wystawa organizowana jest w ramach cyklu "Mała Galeria Fotografii".

Warsztaty wielkanocne 2017

Warsztaty wielkanocneSerdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wielkanocnych warsztatach w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Proponujemy Państwu następujące tematy zajęć:

 

Pisanki woskiem malowane

W czasie zajęć uczniowie poznają historię kraszanek i pisanek oraz ludowych zwyczajach związanych z Wielkanocą. Zapoznają się z technikami wykonywania tradycyjnych pisanek, dowiedzą się, że popularne wzory i zdobienia pisanek miały swoje nazwy i symboliczne znaczenie. Grabie, sieci, kurze i kacze łapki to tylko niektóre z dawnych nazw. Uczestnicy warsztatów za pomocą szpilki osadzonej w drewienku naniosą na skorupkę jaja rozgrzany wosk tworząc wzór. Następnie będą barwić pokrytą woskiem pisankę. Zajęciom towarzyszy prezentacja multimedialna.

Uwaga: Prosimy, aby każdy uczestnik przyniósł dwa ugotowane jaja.

 

Palmy wielkanocne

W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się o tradycjach i zwyczajach związanych z pleceniem a następnie święceniem palm, dowiedzą się, z czego wykonywane są palmy oraz jaka jest symbolika ich poszczególnych elementów. Sprawdzimy gdzie powstają najwyższe palmy a gdzie do budowy palmy używa się sosny. Dlaczego należy zjeść święcone „bagniątko” i co zrobić z zeszłoroczną palmą?Zadaniem uczestników warsztatów jest wykonanie palmy wielkanocnej. Własnoręcznie wykonaną palmę dzieci zabierają do domu.

Uwaga: Prosimy, aby każdy uczestnik przyniósł gałązki bukszpanu.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9. Obecność opiekuna (nauczyciela) podczas warsztatów jest obowiązkowa.

Grupa nie powinna przekraczać 30 osób.

Odpłatność za udział w zajęciach wynosi 5 zł od osoby + 20 zł od grupy.

Mistrz Tradycji: Zenon Nadolski

Zenon NADOLSKI 2

Warsztaty Stroński

stroskiOd kwietnia nowe warsztaty w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

 

TECHNIKI MALARSKIE I GRAFICZNE

Warsztaty połączone z oprowadzaniem po wystawie „Marian Stroński (1892 – 1977).

Życie i twórczość.”

• MALARSTWO OLEJNE

Jakie narzędzia i materiały znajdziemy w pracowni malarza? Jak wykonać farbę olejną? Czerw indygo, mątwa - czyli z czego można otrzymać pigmenty malarskie? Razem z uczestnikami zajęć znajdziemy odpowiedzi na te pytania i pokażemy jak rozpoznawać różne techniki malarskie.

W trakcie warsztatów wykonamy prace inspirowane twórczością Mariana Strońskiego.

• GRAFIKA

Raz, dwa, trzy, odbijasz TY – Czym różni się obraz od grafiki?  Uczestnicy wcielając się w detektywów odnajdą matrycę i zdjęcia, na podstawie których powstały poszczególne grafiki Mariana Strońskiego oraz poznają narzędzia i materiały używane w pracy grafika.

Dzieci wykonają matryce własnych wizytówek i zrobią odbitki na profesjonalnej prasie drukarskiej.

• AKWARELA

Woda i odrobina pigmentu – proste? A jednak akwarela uchodzi za jedną z trudniejszych technik malarskich. Wraz z uczestnikami zajęć wykonamy farby, za pomocą których będziemy malować
w technice negatywu.

• KOLAŻ

Zabawa, awangarda, niezwykłość, eksperyment – dzieci uczestniczące w warsztatach łatwo odnajdują podstawowe zasady kolażu. W trakcie zajęć omawiamy miejsce tej techniki w historii sztuki i zapoznajemy uczestników z pracami wybranych twórców.

W części praktycznej wykonujemy kolaże inspirowane pracami Mariana Strońskiego.

Prosimy o zgłaszanie grup telefoniczne pod nr 16 678-65-01

lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Obecność opiekuna (nauczyciela) podczas zajęć jest obowiązkowa.

Koszt udziału w warsztatach 4,00 zł od ucznia.

Galeria z warsztatów

Godziny otwarcia oddziału

poniedziałek 8.30 - 15.00
wtorek 8.30 - 15.00
środa * 8.30 - 15.00
czwartek 8.30 - 15.00
piątek 8.30 - 15.00
sobota nieczynne
niedziela 12.00 - 16.00

Ostatnie wejście 45 minut przed zamknięciem ekspozycji.

*wstęp bezpłatny (pobierana jest tylko opłata za obuwie ochronne - 1 zł)

Opłaty

Ceny biletów jednorazowych uprawniające do wejścia do jednego obiektu

Bilet ulgowy 5zł
Bilet normalny 10zł

Ceny biletów jednorazowych uprawniające do wejścia do trzech obiektów

Bilet ulgowy 10zł
Bilet normalny 20zł

Osoby (rodziny) legitymujące się Przemyską bądź Podkarpacką Kartą Dużej Rodziny uprawnione są do bezpłatnego wstępu do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i Jego 2 Oddziałów

 

Opłaty za usługi dodatkowe

Opłata za przewodnika

20zł

Opłata za edukatora

20zł (grupa)

Wirtualne Muzea Podkarpacia