Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie w Muzeum Historii Miasta Przemyśla 2015

W czasie ferii zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy oraz do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych zajęciach i warsztatach
(dla grup zorganizowanych)

Ochrą i węglem – paleolityczna sztuka jaskiniowa na przykładzie rysunków, malowideł, rytów oraz płaskorzeźb z jaskiń francuskich i hiszpańskich (prezentacja multimedialna). Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.
(03.02 - 06.02.2015 r.)

Legendy z Przemyśla i Ziemi Przemyskiej – w trakcie zajęć dzieci wysłuchają ciekawych historii dotyczących naszego miasta a następnie ułożą puzzle z widokami miasta.

Skąd się wziął „szewski poniedziałek” - organizacja i zwyczaje cechów rzemieślniczych w Przemyślu.

Przemyska Straż Ogniowa - o walce z pożarami i historii ochrony przeciwpożarowej w Przemyślu.

Z wizytą w dawnym atelier fotograficznym Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak wyglądało dawne atelier fotograficzne. Zapoznają się ze sprzętami fotograficznymi, które wyszły z użycia; rozszyfrują ich funkcje i nazwy. W części praktycznej własnoręcznie ozdobią ramkę na zdjęcie.

W mieszkaniu prababci – muzealny quiz W trakcie zajęć dzieci oprowadzone zostają przez przewodnika po wnętrzach mieszczańskich, a następnie na podstawie przekazanych opowieści biorą udział w quizie, który na charakter zabawy utrwalającej zdobyte wiadomości.

Historia sportów zimowych W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów poznają historię sportów zimowych sięgającą już epoki kamiennej, między innymi: łyżwiarstwa, saneczkarstwa oraz curlingu. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.

Recykling – co się dzieje z naszymi śmieciami W trakcie warsztatów dzieci mają okazję dowiedzieć się co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do kosza i dlaczego tak ważna jest segregacja. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.

TEATR LALKI „ POZYTYWKA”

Co sowa wiedziała? W trakcie zajęć dzieci obejrzą spektakl kukiełkowy w wykonaniu aktorów teatru lalek „Pozytywka”. Główni bohaterowie przedstawienia w zabawny sposób opowiedzą o ciekawych i tajemniczych historiach związanych z naszym miastem i jego zabytkami.
Spektaklowi towarzyszyć będą zajęcia praktyczne, w trakcie których każde dziecko za pomocą różnych materiałów wykona własną kukiełkę z papieru, którą zabierze ze sobą.

Przemyska sroka Przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu aktorów teatru lalek „Pozytywka”. Występujący w nim bohaterowie w ciekawy sposób opowiedzą o ginących i zapomnianych zawodach. Teatrzyk połączony jest z zajęciami plastycznymi.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie pod numerem 16-678-65-01 lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.
Koszt udziału w warsztatach 4 zł od dziecka.

Zabytkowe meble ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej posiada duży, cenny i różnorodny zbiór zabytkowych mebli – polskich i europejskich, powstałych w okresie od XVII do XX wieku. Meble prezentowane na wystawie są jedynie niewielką częścią tego zbioru. Wybrane zostały dlatego, że charakteryzują się bogatym zdobieniem powierzchni najpiękniejszymi i najcenniejszymi metodami, czyli fornirowaniem, intarsją i inkrustacją.

Przemyska Sroka - nowy spektakl teatru lalek Pozytywka

Plakat Przemyska SrokaSroka Przemyska spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Lalki Pozytywka. Kukiełki, którym głosu użyczają pracownicy MNZP w Przemyślu opowiedzą o ginących zawodach takich jak: kowal, bednarz, tkacz, wikliniarz, bartnik. Zapraszamy do odwiedzenia warsztatów rzemieślniczych i na zajęcia praktyczne w trakcie których uczestnicy warsztatów mogą wypróbować przygotowanie włókna z pokrzyw na prawdziwej międlicy, utkać kilim na krosnach lub wykonać plecionkę z papierowej „wikliny”.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Obecność opiekuna (nauczyciela) podczas warsztatów jest obowiązkowa.

Grupa nie powinna przekraczać 30 osób. Odpłatność za udział w lekcji wynosi 4 zł od osoby.

Godziny otwarcia oddziału

poniedziałek nieczynne
wtorek 9.30 - 16.30
środa 9.00 - 15.00
czwartek 9.00 - 15.00
piątek 9.30 - 16.30
sobota 9.00 - 16.00
niedziela 11.00 - 15.00*

 

*wstęp bezpłatny (pobierana jest tylko opłata za obuwie ochronne - 1 zł)

 

Ceny biletów:
ulgowy: 4 zł,
normalny: 8 zł.

Dla grup turystycznych:
dodatkowo opłata
za przewodnika: 20 zł.

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Ośrodek KARTA

Pieniądz Lokalny

Akcja promocyjna