Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowe warsztaty Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Uprzejmie informujemy, że w ofercie edukacyjnej Muzeum dostępne są nowe tematy warsztatów muzealnych.

Warsztaty muzealne Ochrą i WęglemOchrą i węglem – paleolityczna sztuka jaskiniowa na przykładzie rysunków, malowideł, rytów oraz płaskorzeźb z jaskiń francuskich i hiszpańskich (prezentacja multimedialna). Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.

Warsztaty muzealne Historia sportów zimowychHistoria sportów zimowych W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów poznają historię sportów zimowych sięgającą już epoki kamiennej, między innymi: łyżwiarstwa, saneczkarstwa oraz curlingu. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi. Prosimy o przyniesienie pudełek po zapałkach.

Warsztaty muzealne RecyklingRecykling – co się dzieje z naszymi śmieciami W trakcie warsztatów dzieci mają okazję dowiedzieć się co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do kosza i dlaczego tak ważna jest segregacja. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi. Prosimy o przyniesienie plastikowych butelek 1,5 l.

***

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście pod numerem 16 678 65 01 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.
Koszt udziału w warsztatach 4,00 zł od dziecka.

Zabytkowe meble ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej posiada duży, cenny i różnorodny zbiór zabytkowych mebli – polskich i europejskich, powstałych w okresie od XVII do XX wieku. Meble prezentowane na wystawie są jedynie niewielką częścią tego zbioru. Wybrane zostały dlatego, że charakteryzują się bogatym zdobieniem powierzchni najpiękniejszymi i najcenniejszymi metodami, czyli fornirowaniem, intarsją i inkrustacją.

Przemyska Sroka - nowy spektakl teatru lalek Pozytywka

Plakat Przemyska SrokaSroka Przemyska spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Lalki Pozytywka. Kukiełki, którym głosu użyczają pracownicy MNZP w Przemyślu opowiedzą o ginących zawodach takich jak: kowal, bednarz, tkacz, wikliniarz, bartnik. Zapraszamy do odwiedzenia warsztatów rzemieślniczych i na zajęcia praktyczne w trakcie których uczestnicy warsztatów mogą wypróbować przygotowanie włókna z pokrzyw na prawdziwej międlicy, utkać kilim na krosnach lub wykonać plecionkę z papierowej „wikliny”.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Obecność opiekuna (nauczyciela) podczas warsztatów jest obowiązkowa.

Grupa nie powinna przekraczać 30 osób. Odpłatność za udział w lekcji wynosi 4 zł od osoby.

Godziny otwarcia oddziału

poniedziałek nieczynne
wtorek 9.30 - 16.30
środa 9.00 - 15.00
czwartek 9.00 - 15.00
piątek 9.30 - 16.30
sobota 9.00 - 16.00
niedziela 11.00 - 15.00*

 

*wstęp bezpłatny (pobierana jest tylko opłata za obuwie ochronne - 1 zł)

 

Ceny biletów:
ulgowy: 4 zł,
normalny: 8 zł.

Dla grup turystycznych:
dodatkowo opłata
za przewodnika: 20 zł.

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Ośrodek KARTA

Pieniądz Lokalny

Akcja promocyjna