Regulamin

Regulamin sprzedaży wysyłkowej
Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

 1. Ceny podane na stronie sklepu i internetowej księgarni wysyłkowej Muzeum są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
 2. Muzeum zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów podanych na stronie internetowej, odwoływania akcji promocyjnych ogłoszonych na stronach sklepu i księgarni, bądź wprowadzania w nich zmian.
 3. Podane ceny nie obejmują opłaty pocztowej lub kurierskiej oraz ewentualnych innych kosztów związanych z realizacją transakcji.
 4. Informacje podane na stronie internetowej sklepu i księgarni nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
 5. Zamówienia na wybrane towary i publikacje można składać W przypadku niedostępności części lub całości towaru i wydawnictw objętych zamówieniem, klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu realizacji, anulowanie całości zamówienia).
 6. Formami płatności za zamówione towary są:
  • pobranie - klient płaci za produkty w chwili odbioru przesyłki, a należność pobiera listonosz
  • przelew - klient płaci za produkty przed ich wysłaniem przelewem bankowym na poniższe konto: Bank Zachodni WBK S.A. II O/Przemyśl 11 1500 1634 1216 3001 2518 0000 podając:
   • pełne dane adresowe niezbędne do wysyłki
   • nr zamówienia,
   • nazwę towaru (-ów) i/lub tytuł zakupionej książki (-ek).
 7. Towar i wydawnictwa są wysyłane w ciągu 10 dni od daty otrzymania zamówienia.
 8. Przesyłki są dostarczane przez: Pocztę Polską lub firmę kurierską. Opłatę za dostarczenie przesyłki w wysokości pobrania pokrywa klient.
 9. Koszt opakowania wynosi 3 zł za każdą przesyłkę (jako ochronę do każdego opakowania dodaje się folię bąbelkową, karton lub tekturę).
 10. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury:
 11. Każdy klient otrzymuje dowód zakupu w postaci faktury VAT. Jeśli faktura ma zostać wystawiona na firmę, należy podać dokładną nazwę, dane oraz NIP firmy. Dokonując zakupu klient automatycznie zgadza się na wystawienie faktury bez podpisu.
 12. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie w szczególności w kwestii odpowiedzialności sprzedawcy za wady produktów oraz odstąpienia klientów posiadających status konsumenta w rozumieniu art. 22¹ Kodeksu cywilnego, stosuje się przepisy ustawy z dnia 27 VII 2002r. o szczegółowych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.). oraz przepisy ustawy z dnia 2 III 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.). W przypadku pozostałych klientów nie posiadających statusu konsumenta stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
 13. Niniejszy regulamin dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie www.muzeum.przemysl.pl i jest jedynym dokumentem określającym zasady składania zamówień w sklepie i księgarni internetowej Muzeum. Każdy klient zobowiązany jest do zapoznania się z treścią regulaminu, a złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją jego postanowień.